Nosvinēti Daugavpils pilsētas svētki.
9.-11. jūnijā Daugavpils svinēja svētkus. Šogad pilsētas svētki bija teātra zīmē, jo teātrim Daugavpilī aprit 150 gadi. Teātra aizsākumi meklējami 1856. gadā. Par to ir jāpateicas Daugavpils cietokšņa komendantam Nikolajam Gegelstromam. Viņš par saviem līdzekļiem izveidoja teātri, maksāja algas aktieriem, pirka tērpus un dekorācijas. Pateicoties šim notikumam, Gegelstroma vārds celts gaismā. Pilsētas svētki ir pateicība par šo veikumu, pilsēta ir sakopusi un uzstādījusi pieminekli Gegelstroma atdusas vietā. Tā katru gadu, gatavojoties pilsētas svētkiem tiek atrasti arvien jauni fakti un atvērtas nezināmas lapaspuses pilsētas vēsturē.
Visas trīs svētku dienas bija saistītas ar teātri. Bija daudzi teātra uzvedumi pilsētas ielās, teatralizēts gājiens. Interesantus teātra kolektīvus atvedušas bija sadraudzības pilsētas. Tas ienesa ļoti neparastas krāsas svētku noskaņā. Tika sumināti arī pašreizējā Daugavpils teātra darbinieki. Daugavpils teātrim vēsture ir ļoti sarežģīta. Ir bijuši dažādi laiki. No 1963.-1989. gadam Daugavpilī teātra ēka bija tukša, pilsētā nebija teātra. Ar lielām grūtībām, pateicoties Daugavpils neatlaidībai, Latvijas inteliģences atbalstam, Daugavpilī atjaunoja teātri.Jāatzīmē, ka Daugavpils mērs Rita Strode, tolaik bija Kultūras nodaļas vadītāja un labi atcerās, kādas problēmas bija jāpārvar. Bet netrūka arī skaistu brīžu. Tās bija izrādes, kas skanēja pa visu Latviju. Teātris turpina tradīcijas, turpina pārsteigt skatītajus un katra teātra sezona ir kā lapkritis, bagāts un krāsains.
Vārdiem izteikt atmosfēru svētku dienās nav iespējams. Interesantas, daudzveidīgas programmas uz divām skatuvēm pilsētas centrā, gadatirgus, pasākumi, izrādes un baleta festivāls Daugavpils teātrī. Daugavpils radošo kolektīvu vakara koncerts, neaizmirstamus brīžus deva krāšņais salūts Daugavas krastā.
Īpaša aura valdīja svētdien, Daugavpils cietoksnī. Tur ļoti labi iederējās Vitebskas Vēsturiskās rekonstrukcijas teātra priekšnesumi. Arsenālā notika teātra izrādes.Cietokšņa laukumā - mākslas akcija, spēlēja pūtēju orķestris un vijolnieku ansamblis. Bija iespējas piedalīties ekskursijā pa cietoksni. Iecere rīkot svētku pasākumus arī Daugavpils cietoksnī attaisnojās, jo cilvēki paraudzījās uz cietoksni citām acīm. Visi ievēroja, kā cietoksnis pārvēršas, kad tur ir cilvēki, kad tur ir dzīvība un darbošanās.
Pilsētas svētki noslēdzās ļoti romantiski, cietoksnī vijolnieku ansambļa radītās mūzikas skaņās, dodot stimulu jaunai nedēļai un jaunam gadam. Daugavpils aicina uz tikšanos nākamgad.

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha